sobota, 17 września 2016

Zmarł ks. Gabriele Amorth SSP,


Zmarł ks. Gabriele Amorth SSP, światowej sławy Egzorcysta,Ks. Gabriele Amorth odszedł do Pana, 16 września 2016 r. o godz. 19:50, w rzymskim szpitalu Gemelli, w wieku 91 lat.


Ksiądz Amorth urodził się w 1925 w Modenie (Włochy). Po ukończeniu studiów prawniczych wstąpił do zgromadzenia paulistów. W 1951 przyjął święcenia kapłańskie, a w 1985 r. został mianowany Egzorcystą Państwa Kościelnego i Diecezji rzymskiej.

W 1990 powołał do istnienia Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, któremu przewodniczył do 2000 roku. Później był jego honorowym członkiem. Organizacja ta została uznana przez Watykan i mam zaszczyt pozostawać jej członkiem, na statusie międzynarodowego eksperta.

Jego służba Kościołowi i udręczonym ludziom (najbiedniejszym z biednych) zaowocowała licznymi (ok. 70 tys.) egzorcyzmami.
Przeszedł na emeryturę w wieku 75 lat. Mimo podeszłego wieku do końca życia posługiwał jako egzorcysta, spowiednik, głosił konferencje, pisał książki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. I niech pozostanie Wzorem dla wielu Kapłanów.Aleksander Posacki

"Medjugorje jest fortecą przeciwko szatanowi. Szatan nienawidzi Medjugorje, ponieważ jest to miejsce pokuty, modlitwy, przemiany życia ".Ks. Gabriele Amorth w najnowszej książce Marco Tosattiego "Ojciec Amorth. Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem”