czwartek, 1 września 2016

Obory 2016


Opublikowany 31.08.2016 Video - sorella25luna


W sobotę 16 lipca br., w uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej odbyło się XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Tegoroczne Spotkanie było związane z 40. rocznicą koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej. Bramę Miłosierdzia Oborskiego Sanktuarium przekroczyło w tym dniu ok. 20 tys. pielgrzymów z całej Polski przybyłych w blisko 200 grupach autokarowych, prywatnymi samochodami, w pielgrzymkach pieszych z sąsiednich parafii oraz rowerowych. Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w ogrodzie Matki Bożej przed sanktuarium o godz. 12.00 przewodniczył Pasterz Kościoła Płockiego Bp Piotr Libera. We Mszy świętej koncelebrowali karmelici przybyli ze wszystkich klasztorów w Polsce oraz liczni kapłani diecezjalni i zakonni. Obecne były siostry karmelitanki oraz z wielu innych zgromadzeń zakonnych. Na zakończenie liturgii słowo do pielgrzymów skierował Prowincjał Karmelitów O. Bogdan Meger z Krakowa. Odczytany został także okolicznościowy List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W gronie zaproszonych gości obecni byli jego rodzice Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda, którzy na oborskie spotkanie przyjechali specjalnie z Krakowa. Papieski Misjonarz Miłosierdzia - O. James Manjackal MSFS z Indii wygłosił dwie konferencje i poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Bardzo wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Maryi - Szkaplerz Karmelitański. Dziękujemy wszystkim Parafianom, Pielgrzymom, i Przyjaciołom Oborskiego Klasztoru za udział w tej pięknej i radosnej uroczystości oraz pomoc w zorganizowaniu całego spotkania. Wszystkich was, najmilsi bracia i siostry, obejmujemy naszą miłością i wdzięczną pamięcią w modlitwie u stóp Matki Bożej Bolesnej


- Ojcowie Karmelici.Li Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Dr Andrzeja Dudy z 16 lipca 2016 roku, skierowany do organizatorów i uczestników obchodów 40 – lecia koronacji Piety Oborskiej:


„Ekscelencjo Księże Biskupie!


Czcigodni Ojcowie Karmelici!


Czcigodny Ojcze Misjonarzu!


Mieszkańcy Ziemi Dobrzyńskiej!


Szanowni Państwo!


Przesyłam serdeczne pozdrowienia uczestnikom XVII Ogólnopolskiego Spotkania Rodziny Karmelitańskiej i wszystkim zgromadzonym w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach na uroczystościach upamiętniających koronację Piety Oborskiej. Z okazji 40. rocznicy tamtego wydarzenia – ogromnie ważnego dla całej społeczności ziemi dobrzyńskiej – przesyłam wyrazy szacunku czcicielom tego starożytnego wizerunku maryjnego. Łączę się z Państwem serdeczną myślą i modlitwą.


Kościół i klasztor karmelitański w Oborach są wyjątkowym miejscem na duchowej mapie Polski. Nasz naród od wieków czci tutaj cudowną figurę Matki Bożej Bolesnej, słynącą łaskami, jakich licznie przybywający pielgrzymi doznają za Jej wstawiennictwem. Pieta Oborska jest świadkiem historii tej ziemi, która nierozdzielnie splata się z dziejami całej naszej Ojczyzny. Jest też zarazem symbolem i świadectwem głębokiego życia religijnego naszego narodu, które od 1050 lat kształtuje polską tożsamość.


W roku jubileuszu chrztu Polski ze szczególną wdzięcznością spoglądamy na to wspaniałe dziedzictwo, łączące przeszłe, obecne i przyszłe pokolenia Polaków w jedną wspólnotę. Wierzę, że dzięki temu umocni się w nas wola i postanowienie, by pielęgnować to, co najlepsze w naszej tradycji. Ufam, że my, Polacy trzeciego tysiąclecia, będziemy nadal czerpać obfitą inspirację z dorobku i doświadczeń naszych przodków, budując dziś i jutro Rzeczypospolitej na wypróbowanym, mocnym fundamencie wartości chrześcijańskich.


Życzę, aby to spotkanie w dniu poświęconym Najświętszej Maryi Pannie z góry Karmel stało się dla Państwa istotnym i niezapomnianym przeżyciem. Niechaj owocuje ono w codziennej pracy zawodowej i społecznej, we wszystkich wysiłkach podejmowanych dla dobra bliźnich i Ojczyzny.


Z wyrazami szacunku i sympatii


Andrzej Duda”.
Więcej informacji: http://www.obory.com.pl/index.php?a=a...


Video - sorella25luna
Video - sorella25luna