wtorek, 2 września 2014

Mary's Land to fabularna historia najskromniejszej z córek...

Mary's Land to fabularna historia najskromniejszej z córek; Tej, która przewodzi w niewidzialnej wojnie toczącej się dzisiaj. 

JUAN MANUEL COTELO REŻYSER

Mając 16 lat, odkryłem, czym chciałbym się zajmować: chciałbym opowiadać historie, które zasługują na to, żeby zostać opowiedziane. Dlatego też pracuję od 1987 r. w telewizji i kinie.
Początkowo jako dziennikarz „Szybko, biegnij szybciej!”. Ta sentencja często mi przyświecała podczas tych pięciu lat, aż pewnego dnia, jak Forrest Gump, zmęczyłem się tym ciągłym biegiem. Wówczas zająłem się rozśmieszaniem widzów jako scenarzysta, prezenter i aktor: musicale (Ikimilikiliklip, ETB), reality shows („Takie jest życie” na Kanale Południowym, TVE Telemadrid); teleturnieje („Audacia” TVE; „Mój portfel”, TeleCinco), seriale (7 żyć, TVE; Aida, Internowany, Szpital centralny, Policjanci…), filmy fabularne (Torremolinos 73), teatr (Historia żołnierza)... Bawiłem się świetnie! Planowałem tak dobrze się bawić do końca życia. Ale podróż do Rumunii w 1991 r. całkowicie zmieniła moje spojrzenie. Tam poznałem osoby, które nie żyły tak jak ja, ani nawet nie myślały podobnie. Nie miały też tylu rzeczy, co ja… a mimo to zazdrościłem im. Chciałem zrozumieć, dlaczego tacy ludzie, takie przeciwieństwa „ludzi sukcesu”, tak bardzo mnie fascynują. To niewygodne pytanie, zmusiło mnie do myślenia i pisania. Artykuł, książka, scenariusz. Niespodzianie stałem się reżyserem filmowym: Słowiczy pot (1998), Ostatni szczyt (2010).Kilka słów o Mary's Land – Ziemia Maryi

Obecnie najczęściej przepisywanym lekiem są antydepresanty. Jeżeli nie wystarczą nam dane statystyczne, zajrzyjmy do gazet, aby zrozumieć że nie jest dobrze. Jak to możliwe, że współczesne przepisy na szczęście, które powszechnie znamy i stosujemy, nie działają? Co jest nie tak? Istnieją ludzie, którzy twierdzą, że znają uniwersalny przepis na szczęście. Co więcej, są przekonani, że jest on skuteczny. Dodatkowo jest on za darmo! Nie jest to opinia, ale fakt, którzy możemy poddać testom. To właśnie Jezus Chrystus dał nam ten przepis, ale wielu uznało Go za szaleńca. Przez dwadzieścia wieków nie zdarzyło się jednak, aby osoba podążająca za Nim, stwierdziła, że to nie działa. Osoby te nie są może inteligentniejsze, zdrowsze czy bogatsze, ale na pewno są o wiele szczęśliwsze albo bardzo dobrze udają. I nie chodzi o to, że wierzą w Boga, tak jak się wierzy w istnienie jakiejś dalekiej planety, bez szczególnego zaangażowania, tylko o to, że umieścili Boga w centrum swojego serca: przestrzegają przykazań i kochają bezwarunkową miłością, której nauczyli się od Jezusa Chrystusa. Wielu może porównać, jakie było ich życie bez Boga i jakie jest z Bogiem…
Jeśli wiara jest bajką dla dzieci, to ja już jestem dorosły. Ale jeśli przykazania Boże stosowane w praktyce polepszą moje życie, nie chcę przestać ich stosować, nawet jeżeli wyjdę na głupca. Jeśli prawdą jest, że mam Ojca, Brata lub Matkę, których nie znam, to chcę ich odszukać. Z tego osobistego niepokoju narodziło się poszukiwanie zawarte w Mary's land – Ziemia Maryi.

Lista kin <zobacz>